Ήττα με... κέρδη για τον ΑΟΜ!

03/12/2011 - 19:47

Την ήττα γνώρισε ο ΑΟ Μυτιλήνης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών, μέσα στο Κλειστό της Νεάπολης από τον Άρη Νικαίας με σκορ 22-26, σε ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι το κέρδισαν περισσότερο με την εμπειρία τους, απέναντι πάντως στο αξιόμαχο σύνολο των πρωταθλητριών Λέσβου.

Ο Άρης Νίκαιας πήρε εξαρχής το προβάδισμα στο ματς με 2-4 στο 10', διευρύνοντας το σκορ στο 3-9 στο 20', με το ημίχρονο να κλείνει στο 10-15 υπέρ των φιλοξενούμενων και μια διαφορά που διατηρήθηκε και στην επανάληψη. Ο ΑΟΜ προσπάθησε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και έδειξε αρκετές αρετές στο παρκέ, όμως ο αντίπαλος ήταν ανώτερος.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος, η ομάδα της Μυτιλήνης μείωσε σε 21-24, ωστόσο το τελικό σκορ έγραψε 22-26, με τις παίκτριες του ΑΟΜ να κερδίζουν το θερμό χειροκρότημα των φιλάθλων.

Καλή η διαιτησία των Καπελή και Αγγελίνου.

ΑΟ Μυτιλήνης: Τσιταντίνου, Χατζηγιοβάννη 7, Παπαδοπούλου 2, Μανούσου 4, Πούλιου 5, Γιαννακάκη 1, Παυλή 3, Καρακλά, Ορφανού, Μουτζούρη, Βενετίου

Άρης Νίκαιας: Παρέσογλου, Χωριανοπούλου 1, Κυριακίδου 9, Καραγιάννη 5, Ευαγγελάκου 7, Φάζου 2, Ταράση 2, Νομικού, Σάπκα