Λύγισε ο Αίαντας στο Καματερό!

04/12/2011 - 22:37 Τελευταία τροποποίηση στις 04/12/2011 - 22:59

Στα μάτια κοίταξε ο Αίαντας Μυτιλήνης το Καματερό, που αποτελεί φαβορί για την άνοδο, στην πρεμιέρα της Β' Εθνικής στο χάντμπολ των ανδρών. Η ομάδα της Μυτιλήνης ηττήθηκε με 28-23, παλεύοντας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κερδίζοντας το θερμό χειροκρότημα των γηπεδούχων.

Το Καματερό μπήκε δυνατά στο ξεκίνημα και προηγήθηκε με 6-1, ενώ διατήρησε σε όλα τη διάρκεια του Α' Ημιχρόνου μια διαφορά 4-5 γκολ. Το ημίχρονο βρήκε τον Αίαντα Μυτιλήνης πίσω στο σκορ με 14-9.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Παναγιώτη Κατσαβέλλη ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και πλησίασαν στο γκολ 10 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα (21-20). Σε εκείνο το σημείο ο Αίαντας είχε την ευκαιρία ακόμα και να ισοφαρίσει, όμως οι παίκτες του αστόχησαν σε αιφνιδιασμό, με αποτέλεσμα το Καματερό να αυξήσει τη διαφορά και να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Αίαντας Μυτιλήνης: Χρ.Πετρέλλης 2, Απ. Μάρκου 2, Δ. Βητάνογλου 8, Ν. Κουκέλλης 4, Θ.Ταμβακέλλης 2, Π. Μαρινάτος 1, Π. Κατσαβέλλης 2, Κρ. Τζουραμάνης 2