Η γιορτή της ΑΕ Λήμνου

  • SportLesvos
  • Κατηγορία Στίβος

Το τμήμα στίβου της Αθλητικής Ένωσης Λήμνου διοργάνωσε την Κυριακή (17/3) εκδήλωση προς τιμήν των αθλητών, υποστηρικτών και συνεργατών του, στο Cafe-bar «Καραγκιόζης», κατά την οποία τιμήθηκαν όλοι όσοι βοήθησαν οικονομικά και ηθικά το τμήμα στίβου, ενώ επίσης βραβεύτηκαν οι προπονητές, καθώς οι αθλητές και αθλήτριες του αγωνιστικού τμήματος για τη συμμετοχή και τις επιτυχίες τους σε Πανελλήνιους, διασυλλογικούς, περιφερειακούς και αιγαιοπελαγίτικους αγώνες.

Η ΑΕ Λήμνου συμπληρώνει φέτος 32 χρόνια στην υπηρεσία του λημνιακού αθλητισμού, κοντά στα παιδιά και τη νεολαία της Λήμνου, συμμετέχοντας και προβάλλοντας το γειτονικό νησί σε διοργανώσεις σε όλη την Ελλάδα.

Αναλυτικά βραβεύτηκαν οι παρακάτω χορηγοί και υποστηρικτές:

  • CAFE-BAR ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ο κ. Τάσος Αναγνωστόπουλος
  • BAR-CAFE ΙΣΑΛΟΣ ο κ. Κωνσταντάρας Νίκος
  • ΧΡΥΣΑΦΗ ΑΒΕΕ ο κ. Χρυσάφης Μιχάλης
  • PORTO MYRINA PALACE ο κ. Matt Goodwin
  • CAFE-BAR ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ο κ. Τζιβάκης Χρήστος
  • ΑΦΟΙ ΣΦΟΥΝΗ ΟΕ ο κ. Σφούνης Οδυσσέας
  • ΤΕΧΝΟΔΟΜΙΚΗ ΑΙΓΑΙΟΥ ΑΕ  ο κ. Πατρώνιας Χρήστος
  • Ο κ. Χατζάρας Ιωάννης
  • Ο κ. Παϊτάκης Α. Αντώνης
  • Ο κ. Κολώνας Κωνσταντίνος
  • ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ OXYZEN ο κ. Τσελεπής Κωνσταντίνος
  • ΚΑΒΑ ΜΟΥΧΤΗ ο κ. Μουχτής Τάκης
  • SPORTS HOUSE ο κ. Παλαιολογούδιας Χρήστος
  • ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΚΥΒΟΣ ο κ. Παπαδόπουλος Ιάκωβος να έρθει η Χαρά Παπαδοπούλου
  • ΕΥΓΕΝΙΑ ART COIFFURE η κα Χλαχλά Ευγενία ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ SUPPORT η κα Κατωμερίτη Μαρίκα
  • Αγροτικό Συνεταιρισμό Λήμνου η Ένωση ο κ. Κράσσος Δημήτριος
  • MANOS BEACH ο κ. Μαυράκης Μάνος
  • ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΑΕ ο κ. Αρβανίτης Χρήστος
  • ATZAMIS TRAVEL ο κ. Ατζαμής Κωνσταντίνος
  • ΑΦΟΙ ΣΟΥΣΑΛΗ ΟΕ ο κ. Σουσαλής Αντώνης
  • ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΕΣΤΙΑ ο κ Δανιήλ Ευάγγελος
  • ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΧΑΣΑΠΗΣ ο κ. Χασάπης Σωτήρης
  • ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ ο κ. Γιαμαρέλος Ματθαίος
  • ΚΡΥΣΤΑΛΛΑΣ ΕΠΕ ο κ. Κρυσταλλάς Γιώργος
  • Μεζεδοπωλείο Το Σινιάλο η  κα Πηλιόγλου Δήμητρα
  • ΞΥΛΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΣΑΝΤΑΡΛΙΩΤΗ ο κ. Τσανταρλιώτης Παναγιώτης
  • ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΟΠΑΠ ο κ. Ντινιακός Γιώργος ΦΡΟΥΤΑΓΟΡΑ ΛΗΜΝΟΥ ο  κ. Γαροφαλλίδης Εμμανουήλ
  • ΚΑΦΕ ΑΙΓΑΙΟΝ κ. Ζαφείρης Κωνσταντίνο
  • ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΜΑΡΟΥΛΑ κ. Καζόλης Κώστας
  • ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ Α.Ε. κ. Κρυσταλλάς Αποστόλης
  • Λογιστικό γραφείο κ. Κουτσογιάννης Χρήστος
  • ΛΗΜΝΟΥΠΟΛΗ κ. Τούφος Αποστόλης
  • ΑΥΓΑ ΛΗΜΝΟΥ κα. Κουζήνα Ελένη
  • ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΟΛΥΜΠΙΑ κα. Μονδάνου Ολυμπία
  • ΛΑΜΠΡΟ ΧΡΗΣΤΟ κ. Λάμπρου Χρήστος
  • ΠΑΙΔΙΚΑ ΚΑΡΑΜΕΛΑ κα. Κουτράκη Κούλα
  • Ιωάννης Καζόλης & Σια Ο.Ε. κ. Καζόλης Ιωάννης
  • PICCOLO κ. Λιμάνης Σταμάτης
  • BELIEVE κα. Κουτσομπίνα Μαρία
  • ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ ΛΗΜΝΟΥ κ.Παπαδημητρίου Κώστας
  • TOYOTA SERVICE κ. Μπλιάς Β. Ιωάννης
  • MOTO CENTER κ. Φτωχογιάννης Γιώργος
  • κα Μουρελάτου Μπίλυ
  • κο Κυριατζής Παναγιώτης

Επίσης οι φορείς που μας στηρίζουν:

  • Ο Έπαρχος Λήμνου κ. Γιαρμαδούρος Ευάγγελος
  • Ο Δήμαρχος Λήμνου κ. Μαρινάκης Δημήτριος
  • Ο Λιμενάρχης Μύρινας κ. Αρβανίτης Γιώργος
  • Ο Διοικητής του Αστυνομικού Τμήματος Μύρινας Λήμνου κος Κρομμυδέλλης Σωκράτης
  • Ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Μύρινας κ. Μπιμπούδης Παναγιώτης
  • Ο Ταξίαρχος Λήμνου Διοικητής 88 ΣΔΙ κο Βακλατζής Γεώργιος
  • Ο Πρόεδρος του ΟΕΠΑ κ. Μαρινάκης Νικόλαος
  • Ο  ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΛΕΣΒΟΥ και τον εκπρόσωπό της κ. Κουμαρά Στέλιο
  • Το ΕΚΑΒ Λήμνου

 

Οι Προπονητές:

  • Ο κ. Νίκος Καρύδης
  • ο κ. Χρήστος Γεωργίου
  • Η κα Μαρία Μπουλέτου
  • η κα Δέσποινα Κουκούμη
  • η κα Μαρίνα Σκιτινή-Στρατίκη
  • Ο έφορος στίβου κ. κ. Δήμος Τράνταλος
  • Η κα Μάνια Κατεβενίδου εκπαιδευτικός και συνοδός του τμήματος ΑΜΕΑ

Παιδιά που διακρίθηκαν σε Πανελλήνιους αγώνες:

  • Μαρκοπούλου Χρυσάνθη
  • Τζαλίλη Μαρία
  • Κρομμυδέλλη Γεσθημανή
  • Καραγιάννη Άννα
  • Κολώνας Μιχάλης

Για την εισαγωγή τους στο πανεπιστήμιο:

  • Μωυσής Δημήτρης
  • Ατζαμή Ευαγγελία
  • Σαμιώτης Νίκος

Παιδιά του αγωνιστικού τμήματος που συμμετείχαν στους διασυλλογικούς, περιφερειακούς και αιγαιοπελαγίτικους  αγώνες (κατά αλφαβητική σειρά):

  • Αρβανίτη Μαγδαληνή
  • Αφιώνης Παναγιώτης
  • Καζόλης Αλέξανδρος
  • Καζόλης Χρήστος
  • Κολώνα Βασιλική
  • Κυριατζή Σοφία
  • Λαζαρίδης Κωνσταντίνος
  • Λεοτσάκος Ιωάννης
  • Μουτάφης Νικόλας
  • Μουχτής Χάρης
  • Μωραϊτη Ελένη
  • Παϊτάκης Φώτης
  • Παπαδοπούλου Χαρά
  • Παπάμαλη Αγγελική
  • Πατρώνιας Σταύρος
  • Σαμιώτης Μπάμπης
  • Σαμψώνη Σωτηρία
  • Τακίδου Ιωάννα

Επίσης βραβεύτηκαν και τα παιδιά του τμήματος ΑΜΕΑ

  • Τυρταίος Κωνσταντίνος
  • Τυρταίου Κωνσταντίνα

Που συμμετείχαν στους περιφερειακούς και αιγαιοπελαγίτικους αγώνες στίβου

  • Τρύφωνας Κάντζος
  • Γιάννης Τυρταίος
  • Γιώργος Στεφανιδάκης

Οι φωτογραφίες είναι του κ. Γκαλιούρη που με φωτογραφική του μηχανή αποθανατίζει αφιλοκερδώς όλες τις χαρούμενες στιγμές του τμήματος.