Χατ-τρικ ο Μαρίνος με Ξάνθη!

07/11/2019 - 16:00 Τελευταία τροποποίηση στις 07/11/2019 - 16:21

Με τρία γκολ του Γιώργου Μαρίνου η Κ19 του Ολυμπιακού επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας της Ξάνθης για την 9η αγωνιστική της Super League.

H ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη έκανε σπουδαία εμφάνιση με το Γιώργο Μαρίνο να πετυχαίνει χατ-τρικ, ενώ ο τερματοφύλακας Κώστας Τζολάκης απέκρουσε διπλό πέναλτι λίγο μετά το 0-1.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 29’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μυτιληνιού ποδοσφαιριστή, ενώ παρότι τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τη σειρά τους, ο Τζολάκης απέκρουσε δύο φορές τις εκτελέσεις του Φάκη, αφού δόθηκε επανάληψη!

Το 0-1 συνόδευσε τις ομάδες στα αποδυτήρια, με τον Μαρίνο να «χτυπά» και πάλι στο 62’ για το διπλασιασμό του προβαδίσματος 0-2. Πέντε λεπτά μετά, η Ξάνθη μείωσε με τον Τσιλιγκίρη, ωστόσο τα πάντα τελείωσαν στο 78ο λεπτό, όταν ο Μαρίνος ολοκλήρωσε το χατ τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.