Μόνος πρώτος από νωρίς ο Ολυμπιακός!

25/08/2013 - 23:32 Τελευταία τροποποίηση στις 25/08/2013 - 23:49

Saviola_panigyriko2Με πρωταγωνιστές και σκόρερ τους Φουστέρ και Σαβιόλα (που ήταν αλλαγές του Μίτσελ στο 46'), ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή σε 3 λεπτά (51'-54') και πήρε τη νίκη κόντρα στον σκληρό και διψασμένο Ατρόμητο. Πολύ καλός ο Μπονγκ στο ντεμπούτο του, ακυρώθηκε (κακώς) γκολ του Μήτρογλου στο 86'. Μόνοι πρώτοι οι Πειραιώτες στην βαθμολογία.

O ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε άνετα 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στους "Ζωσιμάδες" και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Υπέροχο γκολ (ξανά) από Τσάβες.

Σε ένα παιχνίδι με φτωχό θέαμα, πολλά λάθη και σκληρά μαρκαρίσματα η Ξάνθη νίκησε με 1-0 τον Πανθρακικό στο... El Thrakico.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στα Περιβόλια, ο Πλατανιάς δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που είχε, με συνέπεια να αναδειχθεί ισόπαλος 1-1 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 9ο λεπτό.Chavez_PAS_Giannina_panigyriko1