Καρέ αποβολών στο Βόλο

20/04/2013 - 20:52

Ergotelis_panigyriko_2012_13_3Την ήττα γνώρισε ο πρωτοπόρος της Football League Απόλλων Σμύρνης στο "Ελ Πάσο" από την Καλλιθέα με 2-1 στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Ριζούπολης παρά την "γκέλα" συνεχίζει να είναι στην κορυφή με 64 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Καλλιθέα με το "τρίποντο" που πήρε έφτασε στους 45 πόντους. Για την Καλλιθέα τα γκολ πέτυχαν οι Φγέ (17') και Ντακόλ (87'), ενώ ο Απόλλωνας είχε ισοφαρίσει προσωρινά με πέναλτι του Κατσίκη (47').

Ο Εργοτέλης επέστρεψε στις νίκες και με γκολ των Χρυσοφάκη (16') και Δωματά (59'), επικράτησε με 2-0 της ουραγού Αναγέννησης Επανομής στο Παγκρήτιο και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 58 βαθμούς.

Ματσάρα έγινε στο Πανθεσσαλικό, στο τοπικό ντέρμπι του Βόλου, με τη Νίκη να αναδεικνλυεται ισόπαλη κόντρα στον Ολυμπιακό (1-1) σε έναν αγώνα που σημαδεύτηκε από τέσσερις κόκκινες κάρτες. Η Νίκη προηγήθηκε με πέναλτι του Πορτουλίδη (13'), σε μια φάση που αποβλήθηκε ο Κωστούλας από πλευράς Ολυμπιακού, ο οποίος ισοφάρισε με τον Μπρέσκα στο 53ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και η Νίκη έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ριζογιάννη. Μετά το 1-1 την άγουσα για τα αποδυτήρια πήραν και οι Κυριάκος (68'), Βέρτζος (80').