Απαγορεύεται η χρήση ή επαναδημοσίευσή του σε οποιοδήποτε μέσο, μετά ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.
Ολοκληρώθηκε το κυρίως μενού της Α' Φάσης του Κυπέλλου Λέσβου με τους αγώνες του σαββατοκύριακου να κυλούν ομαλά, χωρίς ωστόσο να λείπουν και οι θεωρητικές εκπλήξεις. Η αυλαία πέφτει την προσεχή Τετάρτη, με τον αγώνα του Αίγειρου Μυστεγνών κόντρα στον Ατρόμητο Ανεμώτιας.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα:
Φίλια-ΑΟ Βασιλικών 2-3 (0-2)
Γήπεδο Φίλιας
Βασιλακάκης, Κακαδέλλης, Χατζημωϋσής
Παρατηρητής: Σταυρινός
Σκόρερς: Πανταζής, Μ. Καλούλι (Φίλια) - Π. Αλεξίου, Σανάι, Αγγ. Αλεξίου (ΑΟ Βασιλικών)
ΑΟ Μεσοτόπου-Αιγέας Πλωμαρίου 2-4 παρ. (1-1 κ.α.)(1-1)
Γήπεδο Μεσοτόπου
Μποντάκης, Οικονόμου, Μέστρος
Παρατηρητής: Ζαμπάρας
Σκόρερς: Μ. Ανήφορο (ΑΟ Μεσοτόπου), Τσατσάκης πεν. - Αγκόλι (3), Αυτογκόλ (Αιγέας)
Δοκαρι: Μπριλάκης, Ανήφορος, Τσατσάκης (ΑΟ Μεσοτόπου) - Χρήστου (Αιγέας)
Απόλλων Δαφίων-Αρίων Μήθυμνας 1-2 (1-2)
Στάδιο «Κ. Κεντέρης» Καλλονής
Βουρανής, Συβρής, Σαρρής
Παρατηρητής: Σταυρίδης
Σκόρερς: Χατζηβαγιάννης (Απόλλων Δαφίων) - Άνταμ, Νομίδης (Αρίων Μήθυμνας)
Δοκάρι: Άνταμ, Κουνιάρης (Αρίων Μήθυμνας)
Αρίων Παλαιοκήπου-Οδυσσέας Ελύτης 0-2 (0-2)
Γήπεδο Παπάδου
Μπάλιακα, Λυρής, Καραμπάσης
Παρατηρητής: Ψάνης
Σκόρερ: Πολύζος (2) από ασίστ Καλουτζή
Όλυμπος Αγιάσου-Παλλεσβιακός 4-0 (1-0)
«Χριστοφίδειο» Αγιάσου
Βουρανής, Ψύλλος, Τσογγάρη
Παρατηρητής: Παπουτσέλλης
Σκόρερς: Πετρουζέλλης (2), Καλαφάτης, Βουρλής
Δοκάρι: Πετρουζέλλης (Όλυμπος)
Αποβολη: 15' Τόρρα (Όλυμπος)
Αναγέννηση Γέρας-ΑΟ Πολιχνίτου 5-0 (4-0)
Γήπεδο Παπάδου
Βουλγαρέλλης, Καραμπάσης, Συκάς
Παρατηρητής: Ζηρόπουλος
Σκόρερς: Τηνιακός (2), Παυλέλλης, Φωκιανός, Κατρακάζας
Ανδρονικάς Παρακοίλων-Διαγόρας Αγ. Παρασκευής 2-1 (2-0)
Γήπεδο Παρακοίλων
Κουλουδής, Μπάλιακα, Συβρής
Παρατηρητής: Πελέκος
Σκόρερς: Μ. Σαμπάνης (2) (Ανδρονικάς) - Κουρμπανίδης (Διαγόρας)
Αλκιβιάδης Κ. Τρίτους-Αετός Λουτρών 0-4 (0-2)
Γήπεδο Κάτω Τρίτους
Πατσατζής, Μέστρος, Φαναρτζής
Παρατηρητής: Ντουνιάς
Σκόρερς: Βέντος (2), Κροτσίδας, Βασιλέλλης
Αίγειρος Μυστεγνών-Ατρόμητος Ανεμώτιας (12/9, 17:00)
Ενωσιακό Θερμής
Δουκάκης, Μπάλιακα, Λυρής