Στον τελικό του Κυπέλλου Λήμνου ο Ηρακλής Ατσικής

09/03/2023 - 21:46 Τελευταία τροποποίηση στις 09/03/2023 - 22:03

Το δεύτερο εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Λήμνου τσέκαρε ο Ηρακλής Ατσικής ο οποίος νίκησε 2-3 τον Κεραυνό Αγ. Δημητρίου.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσφέρουν όμορφο θέαμα, ο Ηρακλής επικράτησε δίκαια και θα διεκδικήσει στον τελικό το τρόπαιο απέναντι στον Κάσπακα.

Ο Ηρακλής προηγήθηκε στο ημίχρονο 0-1 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μανουσάκη. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Κανταρά, όμως ο Κεραυνός στη συνέχεια αντέδρασε μειώνοντας 1-2 με το πέναλτι του Λουλάκη.

Ο Ηρακλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3 με τον Κουδουνά, με τον Κεραυνό να μειώνει στο τελικό 2-3 με σκόρερ τον Καραμόσχο.Oι δύο ομάδες τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω των αποβολών του Καπερώνη και του Μπαλτατζή.

Φωτογραφία: limnosxpress.gr