Τρίποντα για «Πρόο» και Αστέρα Ιππείου

28/01/2018 - 13:27

Με δύο πρωινές αναμετρήσεις ξεκίνησε η 15η Αγωνιστική της Β' ΕΠΣ Λέσβου. Στο νότιο όμιλο ο Αστέρας Ιππείου νίκησε τον ΑΟ Βασιλικών (2-0) και στο βόρειο όμιλο η Προοδευτική Σκ. Καλλονής επικράτησε εύκολα της Φίλιας (4-0). Οι υπόλοιπες συναντήσεις ξεκινούν στις 3 το μεσημέρι.

15η Αγωνιστική (28/1, 15:00)

Νότιος Όμιλος

Αστέρας Ιππείου-ΑΟ Βασιλικών 2-0 (0-0)
Γήπεδο Ιππείου
Βουλγαρέλλης, Χατζημωϋσής, Σαρρής
Παρατηρητής: Γονιδέλλης

Μέτριο ματς στο Ίππείος με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Ο ΑΟ Βασιλικών είχε δοκάρι στο ξεκίνημα με τον Βαγιάκα στη μοναδική αξιοσημείωτη στιγμή του πρώτου μέρους. Ο Αστέρας Ιππείου άνοιξε το σκορ με σουτ του Αθηνιώτη και έφτασε στο 2-0 με γκολ του Δάλλα στην επανάληψη.

Βόρειος Όμιλος

Προοδευτική Σκ. Καλλονής-Φίλια 4-0 (1-0)
Γήπεδο Σκάλας Καλλονής
Λυρής, Βλουτέλλης, Μέστρος
Παρατηρητής: Κεχαγιάς

Μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ στη Σκάλα Καλλονής με σέντρα σουτ του Πατσανά και στο 34' ο αστέλλος με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0 για την «Πρόο». Οι γηπεδούχοι έκαναν και το 3-0 με γκολ του Μπένι, ενώ στο 88' ο Ρομέο διαμόρφωσε το τελικό 4-0 με ατομική προσπάθεια.