Ήττα στα Πολεμίδια από την Καρμιώτισσα

09/08/2016 - 19:56 Τελευταία τροποποίηση στις 10/08/2016 - 12:28

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η ΑΕΛΚ στην Κύπρο από τη νεοφώτιστη Καρμιώτισσα, στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας στη Μεγαλόνησο.

Το πρώτο 45λεπτο έληξε ισόπαλο δίχως τέρματα, με τους Κύπριους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, σε αντίθεση με τους Κύπριους, που πέτυχαν το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 70ο λεπτό, με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαττή, φεύγοντας νικητές από το γήπεδο των Πολεμιδιών.

Αυτό ήταν το πρώτο "ξεμούδιασμα" για τους παίκτες της ΑΕΛΚ, που εδώ και δύο εβδομάδες προπονούνταν στους Λάμπου Μύλους. Η ομάδα της Καλλονής θα παραμείνει στην Κύπρο καθ' όλη τη διάρκεια της εβδομάδας, αφού το Σάββατο θα αντιμετωπίσει σε ένα ακόμα φιλικό ματς την ΑΕ Λεμέσού.

Οι αρχικές συνθέσεις:

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ντραγκόγεβιτς, Κονέ, Βοσκανιάν, Χριστοφή, Μανουάμ, Ταραλίδης, Αντάμοβιτς, Σταύρου, Βαττής, Πόλιαντετς

ΑΕΛΚ (Γ. Βαζάκας): Ταΐρης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Αποστόλου, Φράγκος, Ευαγγελιδάκης, Κέρι, Γιουκαρής, Λίταινας, Γιώργου, Σοφιάνης. Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παραΐμπα, Μπουρντουγιάν, Μαλλής, Αρναούτογλου, Λαμπράκης, Καραγεώργης.