Αγωνιστική κρίση στην Καλλονή...

27/02/2011 - 13:09 Τελευταία τροποποίηση στις 27/02/2011 - 18:17

Άλλη μία "χλωμή" εμφάνιση για την ΑΕΛΚ που επιβεβαίωσε πως ο Αετός Σκύδρας είναι ο κακός της δαίμονας φέτος, στερώντας της βαθμούς για τρίτη φορά φέτος. Η ομάδα του Αντωνίου δεν διαφοροποίησε ούτε τον προσανατολισμό της, ούτε την αποδόση της στη Σκύδρα. Οι απουσίες στο κέντρο του Πετρουζέλλη και του Κριπιντήρη βάρυναν την Καλλονή, που δε βρήκε αντίδοτο.

Σπαταλώντας ένα ημίχρονο η Καλλονή που δεν απείλησε ιδιαίτερα, αντιθέτως γλίτωσε τα χειρότερα όταν Λαφαζανίδης βγήκε απέναντι στον Καλαϊτζίδη αλλά ευτυχώς δε βρήκε δίχτυα, στην επανάληψη πήρε ρίσκα ειδικά από τη στιγμή που αποβλήθηκε ο Κυριακίδης στο 70 χωρίς όμως αποτέλεσμα.Νωρίτερα ο Σιδηρόπουλος είχε κάνει όμως ήδη τη ζημιά, ανοίγοντας το σκορ στο 63΄με τον Αντωνίου να ρίχνει εσπευσμένα το Λουτσιάνο αντί του Αγιακάτσια και το Θυμιόπουλο αντί του Μακρίδη.

Ο Λώττας αντιθέτως που έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις από τους νεοφερμενους, δεν πήρε ξανά χρόνο συμμετοχής. Το παιχνίδι έγειρε από το 75΄ και μετά προς την περιοχή της Σκύδρας, με την ΑΕΛΚ να πιέζει ασφυκτικά για την ισοφάριση. Στο 75΄ ο Τριανταφύλλου ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής της συνάντησης δεν υπέδειξε τίποτα, προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες του πάγκου της ΑΕΛΚ.

Με την Καλλονή όλη πάνω η Σκύδρα έβγαινε πολύ επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις αλλά Καλαιτζίδης και Αποστολίδης ήταν σε καλή μέρα κρατώντας όρθια την ομάδα τους, όταν χρειάστηκε. Στοις καθυστερήσεις η ΑΕΛΚ ζήτησε ένα ακόμη πέναλτι σε πέσιμο του Λουτσιάνο, αλλά ο άρχων της αναμέτρησης έδειξε κίτρινη κάρτα στο Βραζιλιάνο σταργια "θέατρο".΄

Χορηγός "λεπτό προς λεπτό"

Η σύνθεση της ΑΕΛΚ: Καλαϊτζίδης, Αγιακάτσικας, Αποστολίδης, Βαλιός, Χατζηκυριάκος, Μπακάλης, Βλαστέλλης, Καρτάλης, Μακρίδης, Καλογερόπουλος, Τριανταφύλλου

Λεπτό προς λεπτό

[90']Τέλος αγώνα. Αετός Σκύδρας-ΑΕΛΚ 1-0

[84'] Ο Τριανταφύλλου μπαίνει μέσα στην περιοχή, ανατρέπεται και ζητάει πέναλτι όλος ο πάγκος της Καλλονής, αλλά τίποτα... Στη μάχη μπήκε και ο Λουτσιάνο

Σχόλιο αγώνα: Η ΑΕΛΚ δεν κάνει το παιχνίδι που θα ήθελε, ωστόσο πλέον παίζει με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Κυριακίδη για λογαριασμό της Σκύδρας

[63']ΓΚΟΛ! 1-0! Ο Σιδηρόπουλος ανοίγει το σκορ στη Σκύδρα, νικώντας τον Καλαϊτζίδη για το 1-0

Σχόλιο αγώνα: Τεχνικά προβλήματα δεν μας επιτρεπουν να κάνουμε για μία ακόμη φορά λεπτομερή περιγραφή του αγώνα στη Σκύδρα. Στο ημίχρονο το παιχνίδι είναι 0-0 χωρίς να έχει σημειωθεί κάτι το αξιόλογο,πέραν μίας καλής στιγμης του Αετού λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Η ΑΕΛΚ αγωνίζεται χωρίς το Λουτσιάνο που τελικά δεν ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε.