Ισόπαλο το φιλικό με την Ηλιούπολη

04/06/2011 - 23:10 Τελευταία τροποποίηση στις 08/06/2011 - 16:32

ΑΕΛΚ και Ηλιούπολη πραγματοποίησαν το προγραμματισμένο για σήμερα φιλικό τους παιχνίδι στο Στάδιο "Κώστας Κεντέρης" της Καλλονής, παρά το γεγονός ότι η αναστολή της λειτουργίας της ΕΠΟ για τις επόμενες δύο εβδομάδες, είχε ως αποτέλεσμα να μην κουνιέται... φύλλο στα ποδοσφαιρικά δρώμενα των εθνικών μας κατηγοριών, ανάμεσά τους και τα play out και play off.

Η λήξη του αγώνα βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1, σε ένα ματς που χαρακτηρίστηκε από τις πολλές εναλλαγές προσώπων στη διάρκεια του ματς κι από τις δύο ομάδες.

Οι φιλοξενούμενοι ταξίδεψαν στο νησί της Λέσβου με αρκετές απουσίες, αφού τουλάχιστον πέντε ήταν οι βασικοί συνήθως ποδοσφαιριστές, που έμειναν στην Αθήνα. Από την άλλη μεριά, Καρτάλης και Λουτσιάνο δοκίμασαν αρκετά σχήματα, χρησιμοποιώντας όσους παίκτες είχαν στη διάθεσή τους.

Η Ηλιούπολη προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Κάμπα, ενώ οι Καλλονιάτες ισοφάρισαν στην επανάληψη με τον Σαμπάνη έπειτα από πάσα του Βαλλιού.