Εντός έδρας ήττα από Ατρόμητο

06/10/2015 - 13:40

Με το... αριστερό ξεκίνησε η ΑΕΛΚ Κ17 τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα, γνωρίζοντας την ήττα από τον Ατρόμητο. Ο αγώνας διεξήχθη στο πλαίσιο της 3ης Αγωνιστικής, αφού η πρεμιέρα είχε αναβληθεί, ενώ η ΑΕΛΚ Κ17 είχε ρεπό την περασμένη εβδομάδα.

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε στο Γήπεδο της Αγίας Παρασκευής, με την ομάδα του Τζίμη Βλαστέλλη να στέκεται αρκετά καλά στο πρώτο 45λεπτο., δημιουργώντας αρκετές φάσεις για γκολ. Στην επανάληψη όμως, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και με δύο γκολ στο 61' και στο 75' με πέναλτι, πήραν τη νίκη με 0-2.

ΑΕΛΚ Κ17 (Τζίμης Βλαστέλλης): Αλεξίου, Μπρης, Μακρυπούλιας, Λικομέτι, Θωμαίδης, Τηνιακός,  Σαλλιάρης, Αρνομάλης, Κοκκινέλης, Παλαμουτσής, Κονδύλας. Έπαιξαν και οι Δρακούλης, Παρέλλης, Χασάπης, Βασιλειάδης, Βαλσάμης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κ17: Κίναλης, Αποστόλου, Ασλάνι, Ιγμπινόμπα, Λώλος, Χατζοβασιλάκης, Μοιρασγεντής, Ιμέρι, Τριμμάτης, Δόσης, Κακοσίμος. Έπαιξαν και οι Καραχάννας, Παναγιωτίδης, Ζαραφέτας, Ζώης, Βιταλιώτης.