Τρίτη ήττα από Λεβαδειακό

20/10/2015 - 12:05

Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Κ17 η αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΛΚ, που δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Λεβαδειακό, σε ματς που έγινε στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής, στο πλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής.

Η ομάδα του Τζίμη Βλαστέλλη ξεκίνησε δυνατά και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί, όμως σε τρις περιπτώσεις δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε γκολ. Και όπως συμβαίνει συχνά στο ποδόσφαιρο το "πλήρωσε" στην πρώτη απειλητική επίσκεψη του Λεβαδειακού στα καρέ της, στο 24ο λεπτό, με γκολ του Στυλιανού. H AEΛK K17 ανέβηκε μέτρα στο γήπεδο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικοί στις αντεπιθέσεις και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Νίκας με σουτ έξω από το ύψος της περιοχής, πέτυχε το 0-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Καλλονής είχε την υπεροχή, περιορίζοντας τον Λεβαδειακό σε παθητικό ρόλο. Και στο 69ο λεπτό, ήρθε η μείωση του σκορ σε 1-2, μετά από εξαιρετικό "ψαλιδάκι", ασταθή απόκρουση τοπυ αντίπαλου τερματοφύλακα και ανατροπή του Αρνομάλη στο ύψος της μικρής περιοχής. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Μπρης, που δεν αστόχησε, βάζοντας ξανά στο ματς την ομάδα του. Στα εναπομείναντα λεπτά όμως, η ΑΕΛΚ Κ17 δεν κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση, με την ομάδα της Βοιωτίας να φεύγει νικήτρια.

ΑΕΛΚ Κ17 (Τζ. Βλαστέλλης): Αλεξίου, Μπρής, Κονδύλας, Λικομέτι, Θωμαΐδης, Φωτέλλης (86’ Τηνιακός), Χασάπης, Αρνομάλλης, Κοκκινέλλης (86’ Σαλιάρης), Παλαμουτσής, (56’ Παραλής), Βαλσάμης (62’ Μαυροπούλια)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ Κ17: Πουλίτσας, Λεοντίου, Παπαθεοδώρου, Ζαχαρής (74’ Κουπε), Πόρης, Νίκας (62’ Φώτος), Στυλιανού, Κακοτρίχης, Κάντας (52’ Σωτηρίου), Μίχος, Βασιλείου