Με ανατροπή κόντρα στον Πιερικό Κ20

19/03/2012 - 15:10 Τελευταία τροποποίηση στις 19/03/2012 - 15:29

Την νίκη με 3-1 πέτυχε η ομάδα της ΑΕΛΚ Κ20 κόντρα στην αντίστοιχη του Πιερικού, στο πλαίσιο της 11ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Football League. Ο αγώνας διεξήχθη στο "Χριστοφίδειο" Γήπεδο της Αγιάσου, προσφέροντας όμορφο θέαμα σε όσους τον παρακολούθησαν.

Η ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 9ο λεπτό (0-1) και παρα τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ωστόσο, η ΑΕΛΚ Κ20 έδειξε μεγαλύτερη διάθεση, έτρεξε περισσότερο και μετουσίωσε σε γκολ την υπεροχή της, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ και επικρατώντας τελικά με 3-1, χάρη σε τέρματα που σημείωσαν οι Πρωτούλης (68'), Γιώργος Σαμπάνης (81') και Μπριλάκης (90').

ΑΕΛΚ: Γόμος, Τσακίρης, Πρωτούλης, Γ. Σαμπάνης, Λίμα (46' Σταυρινός), Γιουκαρής, Πιπεράς (60' Καλαϊτζίδης), Ευαγγελιδάκης, Μπουρούς, Τρακέλλης (54' λ.τ. Μπριλάκης), Κίστα