Νίκη με 0-3 μέσα στον Εύοσμο

10/04/2012 - 11:31 Τελευταία τροποποίηση στις 10/04/2012 - 11:44

Εμφατική νίκη με σκορ 0-3 πέτυχε η ΑΕΛΚ Κ20 στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα, στον Εύοσμο, για το αντίστοιχο πρωτάθλημα νέων της Football League.

Το σκορ άνοιξε στο 41ο λεπτό, όταν ο Σταυρινός εκτέλεσε φάουλ, με τον Ευαγγελιδάκη να κατευθύνεται προς την πορεία της μπάλας, μπερδεύοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα, που την είδε τελικά να αναπάευται στο βάθος της εστίας του.

Στην επανάληψη, η ΑΕΛΚ Κ20 ξεκίνησε όπως τέλειωσε το ημίχρονο, με γκολ δηλαδή στο 47ο λεπτό, ύστερα από κάθετη πάσα του Γιουκαρής προς τον Μπουρού που πλάσαρε σωστά, κάνοντας το 0-2.

Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 93ο λεπτό, με τον Σταυρινό να σκοράρει με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η λήξη του αγώνα προκάλεσε ένταση και μάλιστα θύματα αυτής ήταν ο αρχηγός του Αγροτικού Αστέρα και ο ο Πρωτούλης της ΑΕΛΚ Κ20 που αποβλήθηκαν.

ΑΕΛ Καλλονής: Λόιντ - Γουέστον, Τσακίρης, Σταυρινός, Γ. Σαμπάνης, Πρωτούλης, Τριλιανός, Πιπεράς, Γιουκαρής, Ευαγγελιδάκης (60' Μπριλάκης), Κίστα (75' Ψωμάς), Μπουρούς (82' Κακογιάννης)