Ισοπαλία κόντρα στην Καβάλα

10/11/2012 - 20:18

aelk_k20_panigyrismos5ΑΕΛΚ Κ20 και Καβάλα Κ20 μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος νέων, σε έναν αγώνα που διεξήχθη στο "Χριστοφίδειο" Γήπεδο της Αγιάσου.

Η ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά προηγήθηκε στο 30ο λεπτό με σκόρερ τον Τριλιανό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν άμεσα σε 1-1 και συγκεκριμένα στο 36ο λεπτό με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ και τη... βοήθεια του δυνατού αέρα, που μπέρδεψε τον Γόμο.

Στην επανάληψη, το σκορ δεν άλλαξε με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας. Επόμενος αγώνας για την ΑΕΛΚ Κ20, στις 18 Νοεμβρίου ξανά εντός έδρας, αυτή τη φορά κόντρα στη Δόξα Δράμας Κ20.

ΑΕΛΚ Κ20 (Γαβαλάς): Γόμος, Τσακίρης (58' Σοφιάνης), Πρωτούλης, Σαμπάνης, Ψωμάς, Γιουκαρής, Ευαγγελιδάκης, Φωκιανός (65' Μπράκουλα), Τριλιανός (70' Γιακαλής), Κίστα, Μπουρούς