Ήττα στις καθυστερήσεις με Πανσερραϊκό

27/11/2012 - 14:32

aelk_k20_mpourous_panigyriko1Η ΑΕΛΚ Κ20 ηττήθηκε στο φινάλε της αναμέτρησης κόντρα στον Πανσερραϊκό Κ20, σε ματς για την 3η Αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων, που διεξήχθη στο Γήπεδο των Σερρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Γαβαλά μπορεί να προηγήθηκε στο σκορ (0-1) με γκολ του Δημήτρη Μπουρού, ωστόσο δεν κατάφερε να διατηρήσει μέχρι τέλους το προβάδισμά της. Η ισοφάριση για τους Σερραίους έγινε στο 45ο λεπτό, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιμίκα. Στην ίδια φάση μάλιστα, αποβλήθηκε με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα ο Γιουκαρής, ως τελευταίος παίκτης της άμυνας.

Στην επανάληψη, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, η ΑΕΛΚ Κ20 κρατούσε το ισόπαλο αποτέλεσμα, όμως στην τελευταία φάση του αγώνα ο Πανσερραϊκός Κ20 πέτυχε το γκολ της νίκης με σκόρερ τον Κασμερίδη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ (Πηγή: acadimies.gr)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: (Αναστασιάδης), Μπίμπης, Τσιντσάρης, Αμπαδίνης, Αγγελίδης, Κασμερίδης, Δαγκούλης (60’ Ζάγκας), Μπονέρης (46’ Αντωνογλούδης), Κ. Τσιμίκας, Σ. Τσιμίκας, Καρακούτης (76’ Γεωργιάδης), Κούτλας

AEΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: (Γαβαλάς), Γόμος, Τριλιανός, Ντράκουλα (34’ Τσακίρης), Σαμπάνης, Ψωμάς, Γιουκαρής, Σοφιάνης (58’ Γιακαλής), Πιπεράς (46’ Κίστα), Μπουρούς, Λάτσης, Ευαγγελιδάκης