Πρώτη νίκη κόντρα στην Επανομή

03/12/2012 - 12:01 Τελευταία τροποποίηση στις 03/12/2012 - 12:26

AELK_K20_2012-13Το πρώτο της βαθμολογικό τρίποντο πανηγύρισε η ΑΕΛΚ Κ20, κερδίζοντας την Αναγέννηση Επανομής Κ20 με σκορ 3-2, παρά το γεγονός πως βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ στη διάρκεια του αγώνα.

Οι φιλοξενεούμενοι προηγήθηκαν με τον Σκέμπη στο 10ο λεπτό, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου οι Καλλονιάτες ισοφάρισαν με γκολ του Λάτση (45').

Στην επανάληψη, η Αναγέννηση Επανομής Κ20 κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με σκόρερ τον Τριανταφυλλίδη στο 60ο λεπτό, όμως η ΑΕΛΚ Κ20 αντέδρασε άμεσα και αφού πρώτα έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Ευαγγελιδάκη (67'), πήρε τη νίκη με τέρμα που σημείωσε ο Μπουρούς στο 76ο λεπτό.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ (Πηγή: akadimies.gr):

ΑΕΛΚ Κ20 (Γαβαλάς): Γόμος, Τριλιανός, Λίμα, Σαμπάνης, Ψωμάς, Φωκιανός, Ευαγγελιδάκης, Σ. Πιπεράς (82’ Πρωτούλης), Μπουρούς, Κίστα (62’ Σοφιάνης), Λάτσης (75’ Γιατζιτζόγλου)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ Κ20 (Σακκελαρίδης): Χειμάδος, Ορφανίδης, Τριανταφυλλίδης, Κιβρακίδης, Χοχασβίλι (80’ Αντωνιάδης), Λάμπρου, Τσιρλίδης (46’ Πιαστόπουλος), Σκέμπης, Ραβονίκου, Μπέντας (60’ Πέτκος), Αμαρίλντο