Ισόπαλη με Ολυμπιακό Βόλου

07/01/2013 - 13:32 Τελευταία τροποποίηση στις 07/01/2013 - 14:05

Football_League_simaiaki_corner1Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις ο Ολυμπιακός Βόλου και η ΑΕΛΚ, στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 7η Αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της Football League.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με το συγκρότημα του Δημήτρη Γαβαλά να προηγείται στο σκορ με γκολ του Κώστα Λίμα στο 12ο λεπτό. Στην επανάληψη ωστόσο, οι γηπεδούχοι έφτασαν νωρίς στην ισοφάριση με γκολ του Αναστασίου στο 49ο λεπτό.

Οι Καλλονιάτες, προσθέτοντας έναν ακόμα βαθμό στη συγκομιδή τους, φιγουράρουν στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Συνθέσεις: (Πηγή: akadimies.gr)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: (Σταματίου), Ξανθάς, Καψιώτης, Βαλουτής, Ναμίδης, Δημητριάδης, Καλιακούδας, Κολιαμήτρας (46΄ Αναστασίου), Τσιάκος (74΄ Ευαγγελός), Λέτσιος (46΄ Καπούλα), Μπόρας, Σκοπελίτης

ΚΑΛΛΟΝΗ ΑΕΛ: (Γαβαλάς), Παπαζόγλου (80΄ Γόμος), Μπράκουλα, Πρωτούλης, Σαμπάνης, Φωκιανός, Γιουκαρής, Ευαγγελιδάκης, Κίστα (70΄ Μούτσα), Μπουρού (75΄ Σοφιάνης), Λίμα, Πιπεράς Σπ.