Σε φουλ φόρμα οι "μικροί" της Καλλονής

11/03/2013 - 14:46 Τελευταία τροποποίηση στις 11/03/2013 - 14:57

Aelk_k20_drama_2012_13Την ανοδική της πορεία στο πρωτάθλημα νέων της Football League επιβεβαίωσε η ΑΕΛΚ Κ20, που κέρδισε και την αδύναμη Αναγέννηση Γιαννιτσών με 5-1.

Οι "μικροί" της Καλλονής πλησίασαν έτσι ακόμα πιο κοντά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, εκμεταλλευόμενοι την γκέλα της Λάρισας, που "κόλλησε" στο ισόπαλο 2-2 κόντρα στον Ηρακλή.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό με γκολ του Ανδρέα Ντάμπου, ωστόσο η ομάδα των Γιαννιτσών κατόρθωσε να φέρει το ματς στο 1-1, με τέρμα που σημείωσε στο 18' ο Καπουσούζης.

Η ισοφάριση αφύπνισε τους Καλλονιάτες, που πήραν εκ νέου το προβάδισμα πριν την ανάπαυλα ξανά με τον Ντάμπο στο 34ο λεπτό. Η ανωτερότητα της ΑΕΛΚ Κ20 ήταν εμφανής και στο 74' ο Μούτσα πέτυχε το 3-1, για να ακολουθήσουν ακόμα δύο τέρματα, με τον Λίμα αρχικά στο 81' και τον Μπουρού στις καθυστερήσεις, για το τελικό 5-1.

Συνθέσεις: (Πηγή: acadimies.gr)

ΑΕΛΚ Κ20: Παπάζογλου, Καρακλάς, Ευαγγελιδάκης, Μπράκουλα, Τριλιανός, Γιουκαρής, Λίμα, Σπ. Πιπεράς (62' Λάτσης), Μπουρούς, Ντάμπος (75' Τσακίρης), Κίστα (70' Μούτσα)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πέλκας, Πρεμτσής, Τζούρτζος, Χατζηδημητρίου (62' Τσαλμάς), Κάρτζιος, Καπουσούζης, Ζούζουλας, Χατζηστεφάνου, Βερβελές, Μπάρμπας (46' Μπίνας), Βασιλείου (75' Σωτηριάδης)