Τη σταμάτησε ο ΠΑΟΚ

17/12/2013 - 12:12 Τελευταία τροποποίηση στις 17/12/2013 - 12:32

aelk_k20_paok_k20_1-2Χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, αλλά κυρίως αδυνατώντας να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα από το 23ο λεπτό της αναμέτρησης, η ΑΕΛΚ γνώρισε την ήττα από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ με 1-2 στο «Κώστας Κεντέρης» της Καλλονής, που έβαλε τέλος στο αήττητο -εδώ και καιρό- σερί της.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 35' με τον Κουλούρη, η ομάδα του Γαβαλά έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Σοφιάνη λίγο πριν το ημίχρονο και στο 68ο ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Κροτσίδα που δεν της δόθηκε.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε στο 0-2 στο 92' με τον Παπαδόπουλο, ενώ η ομάδα της Καλλονής μείωσε στο τελικό 1-2 με τον Λαμπράκη, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Να σημειωθεί πως οι Καλλονιάτες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κροτσίδα στο 86ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

AEΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ Κ20: Μάππας, Αγριμάκης, Ιωαννίδης, Γιαζιτζόγλου, Ευαγγελιδάκης, Μπράκουλα, Πιπεράς, Κίστα, Καραμπάς (42’ Λαμπράκης), Μπουρούς, Σοφιάνης

ΠΑΟΚ Κ20: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Τσελεπίδης, Κιόσε, Πολύζος, Δεληγιαννίδης (28’ Βασαΐτης), Πάτραλης (61’ Παπαδόπουλος), Κουλούρης, Σαββίδης, Τσολακίδης (90’ Ταουσάνης)