Σπουδαία ανατροπή για την Ολυμπιάδα Μήθυμνας!

03/11/2015 - 13:41

Σε αναμέτρηση που είχε αναβληθεί από το πρόγραμμα της 4ης Αγωνιστικής, η Ολυμπιάδα Μήθυμνας επικράτησε σε ένα συναρπαστικό ματς του Αστέρα Νίκης με 64-69, πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα!

Η ομάδα του Καραγιάννη βρέθηκε πίσω στο σκορ με 14-4 στο πρώτο 10λεπτο, κλείνοντας το ημίχρονο στο -8 από τον Αστέρα Νίκης. Ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος κατόρθωσε να "ψαλιδίσει" τη διαφορά στο τρίτη περίοδο, προσπερνώντας μάλιστα στα τελευταία λεπτά, φτάνοντας έτσι σε μια πολύ σπουδαία επικράτηση, που δίνει άλλο ενδιαφέρον στο 2ο όμιλο.

Πρώτος σκόρερ από τους νικητές ήταν ο Θ. Παντελής (21π), με τους Κατουσέλλη (14π), Καραγιάννη (13π) και Τσαπώνη (12π) να κινούνται επίσης σε διψήφια νούμερα. Σταθερή αξία ο Γκλιγκορίγιεβιτς (21π) για την ομάδα του Τσακαλάκη, με τους Μαυρίδη (11π) και Κελεμένη (11π) να συμμετέχουν επιθετικά, δίχως όμως αποτέλεσμα.