Πρώτη νίκη για Παπάδο

29/06/2019 - 09:45 Τελευταία τροποποίηση στις 29/06/2019 - 10:12

Πρώτη νίκη στα μπαράζ ανόδου της Γ Εθνικής για τον Παπάδο Γέρας χθες το απόγευμα, καθώς επικράτησε με 65-69 επί του Ηρακλή Ικαρίας και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς.

Η ομάδα της Γέρας ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και έφτασε να προηγείται πριν το ημίχρονο ακόμα και με διψήφια διαφορά, ωστόσο η αντίπαλη ομάδα μείωσε πριν το ημίχρονο στο 32-37.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ, όμως ο Παπάδος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και πήρε την νίκη με ανατροπή, αφού λίγο πριν το φινάλε έμεινε πίσω στο σκορ.

Σήμερα η ομάδα της Λέσβου αγωνίζεται στις 14:00 απέναντι στα Φανάρια Νάξου και με νίκη η αντίπαλη ομάδα θα κατακτήσει και βαθμολογικά την άνοδο στην Γ Εθνική καθώς επικράτησαν στην χθεσινή αναμέτρηση κόντρα στη ΑΕ Δικαίου με 77-64.