Στέψη ή τρίτος τελικός; Αρίων-"Παλλέ" ΙΙ

19/03/2011 - 11:48 Τελευταία τροποποίηση στις 19/03/2011 - 12:28

Ο δεύτερος τελικός ανάμεσα σε Αρίονα και Παλλεσβιακό, διεξάγεται σήμερα και ίσως αναδείξει και το νέο πρωταθλητή Λέσβου. Ο Παλλεσβιακός έχοντας κερδίσει το πρώτο παιχνίδι, με νίκη σήμερα στις 6 το απόγευμα θα κατακτήσει τον τίτλο. Ωστόσο ο Αρίονας έχει αποδείξει φέτος πως είναι πολύ σκληρός και θα επιχειρήσει όντας τυπικά γηπεδούχος να κάνει το 1-1 στη σειρά και να στείλει τον τελικό σε τρίτο παιχνίδι, που θα είναι και… κατ΄ ουσίαν τελικός!

Στο πρώτο παιχνίδι ο Παλλεσβιακός όντας πιο συγκεντρωμένος στο τρίτο δεκάλεπτο κέρδισε τελικά στις λεπτομέρειες το φύλλο αγώνα με 66-60. Το παιχνίδι ωστόσο έδειξε πως οι ομάδες είναι ισοδύναμες και είναι φανερό πως όποιος βρεθεί σε καλύτερα μέρα και κάνει τα λιγότερα λάθη θα κερδίσει έναν τίτλο που τα τελευταία χρόνια μονοπωλούσε η Electronet Γέρας.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει όπως προαναφέραμε στις 6 το απόγευμα και διαιτητές της συνάντησης θα είναι οι Πρωτούλης και Τσεκούρας.