Ο "Παλλέ" κέρδισε τον Αιολικό

06/02/2012 - 11:03 Τελευταία τροποποίηση στις 06/02/2012 - 11:18

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας των ανδρών, ουσιαστικά δύο αφού η τρίτη κρίθηκε στα χαρτιά λόγω της εδώ και καιρό παραίτησης του Αιγέα Πλωμαρίου από τη διοργάνωση.

Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, έγινε η έκπληξη κι ο Παλλεσβιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας του Αιολικού (48-52), σε ένα ματς που είχε δύο όψεις στο πρώτο ημίχρονο με τον Αιολικό να παίρνει αρχικά μια διάφορά (+8) την οποία στη συνέχεια απώλεσε πριν καν τελειώσει το δεύτερο 10λεπτο. Η συνέχεια ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με τους παίκτες του Θοδωρή Γιαννίκου να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα κυριολεκτικά στα τελευταία λεπτά.

Στο άλλο ματς, ο Αρίωνας Μυτιλήνης επικράτησε του Θησέα Παναγιούδας (53-63), έχοντας πιάσει πολύ καλή απόδοση στο τρίτο 10λεπτο που έκρινε και την αναμέτρηση.

Τέλος ο Παπάδος Γέρας πήρε χωρίς να ιδρώσει τη νίκη απέναντι στον Αιγέα Πλωμαρίου (0-20αα).