Λειψή αγωνιστική

20/02/2012 - 11:34 Τελευταία τροποποίηση στις 20/02/2012 - 14:07

Τέσσερις αναμετρήσεις διεξήχθησαν στο γήπεδο για την 21η Αγωνιστική, μία κρίθηκε -ως συνήθως στα χαρτιά λόγω της αποχώρησης του Αιγέα- ενώ άλλη μία, αυτή ανάμεσα σε Αρισβαίο Καλλονής και Αιολικό αναβλήθηκε και θα πραγματοποιηθεί σε νεότερη ημερομηνία, που θα ανακοινώσει η ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου.

Ο Παπάδος Γέρας συνέχισε με εντυπωσιακή νίκη το αήττητο σερί του, αφού δεν έχει αντίπαλο στην Α' Κατηγορία οδεύοντας ολοταχώς προς τον τίτλο. Αυτή τη φορά κέρδισε το Θησέα Παναγιούδας με το ευρύ 37-118, κάνοντας ρεκόρ επιθετικού απολογισμού τη φετινή περίοδο.

Σπουδαίο ματς έγινε στο Κλειστό της Νεάπολης, μεταξύ ΑΟΜ και Ολυμπιάδας Μήθυμνας, με νικήτρια την ομάδα της Μυτιλήνης (60-54), σε ένα ματς που κρίθηκε στην τελευταία περίοδο, όταν ο ΑΟΜ κάλυψε διαφορά 12 πόντων.

Ο Αρίωνας Μυτιλήνης τέλος δε δυσκολεύτηκε απέναντι στον Αστέρα Νίκης, επικρατώντας με 37-59, έχοντας το προβάδισμα από την αρχή μέχρι το τέλος.

Σημαντική νίκη κατέκτησε και ο Παγγεραγωτικός απέναντι στις Ελπίδες Παναγιούδας (52-28).