Έχασε δικό του παιχνίδι ο Θησέας

06/12/2021 - 10:09 Τελευταία τροποποίηση στις 06/12/2021 - 10:29
Έφτασε ξανά κοντά στην πηγή αλλά δεν κατάφερε να πιει νερό ο Θησέας, ο οποίος ηττήθηκε από τον Ατρόμητο Πειραιά με 50-59 για την 6η αγωνιστικής της Α2.

Η ομάδα της Παναγιούδας παρόλο τις πολλές απουσίες, είχε εξαιρετικό ξεκίνημα 28-11, 2:30 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου, όμως η φιλοξενούμενη ομάδα μάζεψε τη διαφορά στο 29-23. Σο τρίτο δεκάλεπτο πάλι το σκορ 2:50 πριν το τέλος ήταν 42-29, μέχρι την 4η περίοδο όπου οι αποβολές με 5 φάουλ πολύ νωρίς των Σαιτάνη και Αλασχκαρ σε συνδυασμό δυστυχώς πάλι με τον τραυματισμό (διάστρεμμα) αυτή την φορά της Κριτσέπη οδήγησαν την ομάδα της Λέσβου στο να δεχτεί εύκολα καλάθια και να χάσει ουσιαστικά ένα δικό της παιχνίδι.