Νίκησε στο ντέρμπι ο Αρίωνας

24/04/2012 - 11:51 Τελευταία τροποποίηση στις 15/11/2012 - 13:36

Ο Αρίωνας Μυτιλήνης κέρδισε το Θησέα Παναγιούδας στην 3η Αγωνιστική του πρωταθλήματος γυναικών, πιάνοντας την ομάδα του Κώστα καραμανώλη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το τελικό 33-40 υπέρ του Αρίωνα κρίνεται απόλυτα δίκαιο, αφού οι αθλήτριες του Στρατή Αλμπάνη ήταν καλύτερες σεόλη τη διάρκεια του αγώνα. Η ομάδα της Μυτιλήνης προηγήθηκε στο ημίχρονο με 12-17 έχοντας ένα πολύ καλό 10 δεκάλεπτο στην 2η περίοδο, διατηρώντας το προβάδισμα και στο β' ημίχρονο.

Πρώτη σκόρερ για τον Αρίωνα η Τσακίρη (15π), ενώ την ακολούθησε σε απόδοση η Καρακλά (12π). Για το Θησέα ξεχώρισε η Κωστακέλλη (14π.).