Ήττα με κάτω τα χέρια για τον Αιολικό στη Χίο

13/11/2022 - 19:07 Τελευταία τροποποίηση στις 13/11/2022 - 22:31

Την έκτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής υπέστη ο Αιολικός αυτή τη φορά από τον ΦΟ Βροντάδου με 77-55.

Η καλή εικόνα με την Δάφνη την προηγούμενη αγωνιστική δεν είχε συνέχεια με τον Αιολικό να είναι ξανά άστοχος και σε συνδυασμό με τα πολλά λάθη για άλλη μια φορά γνώρισε δίκαια την ήττα στη γειτονική Χίο.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε στο + 18 για τον ΦΟΒ 28-10, ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 42-26. Στο δεύτερο μέρος η γηπεδούχος ομάδα συνέχισε να κρατάει σε απόσταση τους "κυανόλευκους" με σκορ τρίτου δεκαλέπτου 62-40 και τελικό αποτέλεσμα 77-55.

Πλέον στενεύουν τα περιθώρια για την ομάδα της Μυτιλήνης, με την επόμενη αναμέτρηση κόντρα στην ομάδα της Καλύμνου να είναι κομβικής σημασίας.