Έχασε ο Αρίων από τους Ίωνες Χίου

26/06/2014 - 15:40 Τελευταία τροποποίηση στις 26/06/2014 - 18:04

Arion_Champions_2013_14_andres1Με το... αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα μπαράζ ανόδου προς τη Γ' Εθνική ο Αρίων Μυτιλήνης, γνωρίζοντας την ήττα από τους Ίωνες Χίου με σκορ 52-80.

Οι πρωταθλητές Λέσβου δεν κατάφεραν να ακολουθούσαν στο ρυθμό των Ιώνων, οι οποίοι πήραν προβάδισμα από το πρώτο 10λεπτο με 10-22 και στη συνέχεια διατήρησαν την πρωτοπορία στο σκορ. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο 27-39 και στα επόμενα δύο 10λεπτα, οι πρωταθλητές Χίου έκαναν επίδειξη δύναμης, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με το τελικό 52-80.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Αχιλλέα Καταύτου ήταν ο Βασίλης Κούκουρας, που πέτυχε 26 πόντους, ενώ ο Τριχώνας πρόσθεσε ακόμα 16. Από τους Ίωνες Χίου ξεχώρισε ο Ασημακόπουλος (18π).

Σήμερα οι πρωταθλητές Λέσβου αντιμετωπίζουν την ΑΕ Καρλοβασίου (19:00).