Με το δεξί Θησέας και Αίολος

21/10/2015 - 11:38

Την πρώτη τους νίκη στην πρεμιέρα στο πρωτάθλημα κορασίδων της ΤΕ ΕΟΚ Λέσβου πανηγύρισαν ο Θησέας Παναγιούδας και ο Αίολος Μυτιλήνης.

Κόντρα στον Αιγέα Πλωμαρίου, ο Θησέας επιβλήθηκε με 45-21, έχοντας την Α. Φωτέλλη σε πολύ καλή μέρα, σημειώνοντας 20 πόντους. Από πλευράς Αιγέα, Α. και Ν. Ζαχαρίου είχαν από 6 πόντους.

Στο έτερο ματς της αγωνιστικής, ο Αίολος Μυτιλήνης επιβλήθηκε δύσκολα του Αρίωνα με 43-49, σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, όπου ο Αρίωνας προηγήθηκε με 27-19 στο ημίχρονο, αλλά πλήρωσε την κακή του τρίτη περίοδο. Η Κόλλα (25π) και η Πεντεγέννη (10π) διακρίθηκαν επιθετικά από την ομάδα του Αχιλλέα Καταύτου, ενώ Κοτσία (20π) και Καραβατάκη (14π) κινήθηκαν σε διψήφια νούμερα από τον Αίολο του Θοδωρή Γιαννίκου.

Η αναμέτρηση της Ολυμπιάδας Μήθυμνας με αντίπαλο τον Αρισβαίο, κρίθηκε άνευ αγώνα υπέρ της ομάδας της Καλλονής με σκορ 0-20.