ΑΕΛΚ - Βύζας Μεγάρων 3-1

16/12/2012 - 12:23 Τελευταία τροποποίηση στις 16/12/2012 - 16:59

[aelk_vyzas_preview1H ήττα στην Καβάλα έφερε ανακατατάξεις στα αποδυτήρια της ΑΕΛΚ, με τον Τίμο Καβακά να αποτελεί παρελθόν. Η διοίκηση δεν έχει καταλήξει ακόμη σε συμφωνία με τον αντικαταστάτη κι έτσι από τον πάγκο σήμερα θα κοουτσάρει ο Τεχνικός Διευθυντής της ΠΑΕ, Λουκάς Καραδήμος.

Ο υπηρεσιακός τεχνικός της ΑΕΛΚ δεν άνοιξε τα χαρτιά του για τους 18 της αποστολής, ανακοινώνοντας τις αποφάσεις του λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.

Το "SL" βρίσκεται στο Δημοτικό Στάδιο Μυτιλήνης και σας μεταφέρει "λεπτό προς λεπτό" όλες τις εξελίξεις...

ΧΟΡΗΓΟΙ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ

Υπόμνημα

Σχόλιο Ευκαιρία Γκολ Σφύριγμα διαιτητήΠέναλτι ΑλλαγήΚίτρινηΚόκκινη

Λεπτό προς Λεπτό

[90'] Τέλος αγώνα

[90'] Ο Γάλας βγήκε όμορφα στην αντεπίθεση, αλλά αππό πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!
[85'] Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Καραδήμο, που δίνει χρόνο συμμετοχής στο Νίκο Γάλα

[80'] Παρατηρείται ο Σιλιγαρδάκης
Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στα τελευταία λεπτά και φυσιολογικά θα λέγαμε σε έναν βαθμό. Η ΑΕΛΚ έχει εξασφαλίσει τη νίκη ενώ ο Βύζαντας μπήκε στο ματς με το γκολ που πέτυχε μειώνοντας το σκορ,ουσιαστικά μόνο για τρία λεπτά

[71'] Ο Μαρσέλο αντικαθίσταται από τον Γκόβα, που εμγανίζεται με νέο "λουκ"απαλλαγμένος από την άλλοτε πλούσια κώμη του
[64'] Ο Διαμαντόπουλος αντί του Αρναέλη στην τρίτη αλλαγή του Βύζαντα

Λίγα μόλις λεπτάχρειάστηκαν για να επαναφέρει την κατάσταση στα μέτρα της η ΑΕΛΚ, που αντέδρασε άμεσα στο γκολ του Βύζαντα και γλίτωσε από το άγχος...
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 3-1! [61'] Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το πέναλτι, απέκρουσε αρχικά ο Πουρής, αλλά ο Βραζιλιάνος στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

[60'] Ο Μανουσάκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Δημητρίου και ο διαιτητής σωστά υπέδειξε το σημείο του πέναλτι.
ΓΚΟΛ! 2-1![58'] Ο Βύζας που έχει συνέρθει στην επανάληψη, ξαναμπαίνει στο παιχνίδι, με γκολ του Βενέτη. Η φάση ξεκίνησε από κόρνερ του Κρητικού, με τη μπάλα να καταλήγει στον Ρεκλείτη που σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή που απέκρουσε ο Μάππας. Ο Βελέτης ήταν αυτός που πήρε το "ριμπάουντ" και μείωσε σε 2-1.

[51'] Δεύτερη αλλαγή για το Βύζαντα, με τον Δημητρίου να παίρνει τη θέση του Λαμπρόπουλου

[48'] Ο Ταμπάκης αντί του Μαύρου στην πρώτη κίνηση από τον πάγκο του Βύζαντα
[47'] Ο Μανούσος εκμεταλλεύεται λάθος της άνυνας του Βύζαντα, πήρε τη μπάλα, απέφυγε τον Πουρή και έσπασε τη μπάλα στον αμαρκαριστο Μανουσάκη ο οποίος από το ύψος του πέναλτι δνε κατάφερε να πετύχει ένα σιγουρο γκολ

[46'] Έναρξη δευτέρου μέρους
[45'] Λήξη ημιχρόνου

[43'] Αναγαστική αλλαγή για την Καλλονή, καθώς ο Γκονζάλες επάνω στο σπριντ που έκανε ένιωσε ενόχληση και αποφασίστηκε η αλλαγή του. Στη θέση του ο Σιλιγαρδάκης
[42'] Αευθείας χτύπημα φάουλ του Κρητικού, πέφτει εύκολα στη γωνία του Μάππα και μπλοκάρει

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 2-0! [38'] Η ΑΕΛΚ δείχνει πως "καθαρίζει" την υπόθεση νίκη, με το Σερφά να σεντράρει στην όμορφα αναπτυγμένη αντεπίθεση της ομάδας του απο τα αριστερά και το Μανούσο με μονοκόματο πλασέ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι, να γράφει το 2-0
Η ΑΕΛΚ ευτύχησε να προηγηθεί με ένα γκολ από στημένη φάση και γλιτώνει από τις περιπέτειες, καθώς ο Βύζαντας δεν δείχνει διατεθειμένος να ανοιχτεί στο παιχνίδι

Η ΑΕΛΚ εξακολουθεί και έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, με το Βύζαντα παρά το ότι έμεινε πίσω στο σκορ να μην έχει αλλάξει την προσέγγισή του στο παιχνιδι, παίζοντας μαζικά πίσω.
[27'] ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0! Η ΑΕΛΚ ανοίγει το σκορ με γυριστή κεφαλιά του Αναστασιάδη, έπειτα από κόρνερ του Μανουσάκη!

Ο Λουκάς Καραδήμος που εκτελεί χρέη προπονητή, δεν έχει προχωρήσει σε αλλαγές στη διάταξη της ομάδας, αλλά επανέφερε τους Μανουσάκη και Κριπιντήρη στην 11άδα που επί Καβακά δεν χρησιμοποιούνταν
Η ΑΕΛΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και ασκεί πίεση στο Βυζαντα, προσπαθώντας να πετύχει το γκολ που θα ανοίξει το δρόμο προς τη νίκη. Ωστόσο στα πρώτα 17 λεπτά που παίζεται μπάλα, δεν έχει βγει ακόμη καθαρή φάση για γκολ

[1'] Έναρξη αγώνα

Λίγος κόσμος στις κερκίδες... Κάτι παραπάνω από 500 φιλάθλους.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μάστακας από τη Μακεδονία, με βοηθούς τους Πάτρα και Παπαδόπουλο του ίδιου Συνδέσμου

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΕΛΚ: Μάππας, Χωριανόπουλος, Σερφά, Αναστασιάδης, Μαϊστόροβιτς, Κριπιντίρης, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Μανουσάκης, Γκονζάλες

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Πουρής, Λαμπρόπουλος, Γκεμίσης, Γρομητσάρης, Π. Βλάχος, Βελέτης, Κρητικός, Ρεκλείτης, Ντιαλό, Αρναρέλης, Θ. Βλάχος

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------