Τεσσάρα έριξε η Προοδευτική στη Φίλια

26/01/2011 - 17:16

Στο εξ' αναβολής ματς της Α' Κατηγορίας, που πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι στο Γήπεδο της Σκάλας Καλλονής, η τοπική Προοδευτική πήρε με εντυωπσιακή εμφάνιση το τρίποντο της νίκης, επικρατώντας της Φίλιας με σκορ 4-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ευτύχησαν να προηγηθούν με 1-0 στο ημίχρονο χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Τζουβανέλλης. Το σκηνικό δεν άλλαξε ούτε στην επανάληψη, με την ομάδα της Σκάλας Καλλονής να δημιουργεί αρκετές φάσεις μπροστά στην εστία της -ανήμπορης να αντιδράσει- Φίλιας και το σκορ πήρε φυσιολογικά μεγαλύτερες διαστάσεις.

Το δεύτερο γκολ της Προοδευτικής πέτυχε και πάλι ο Τζουβανέλλης, για να ακολουθήσει ακόμα δύο τέρματα με σκόρερ τον Νανίδη για το τελικό 4-0, με το οποίο η ομάδα της Σκάλας Καλλονής έφτασε πλέον τους 21 βαθμούς, αφήνοντας στη 12η θέση τη Φίλια με 11 πόντους.