Άλωσε την Καισαριανή ο ΠΑΣ Λέσβου 0-2 τον Φωστήρα

05/03/2023 - 15:44 Τελευταία τροποποίηση στις 05/03/2023 - 16:09

Ο ΠΑΣ Λέσβου κέρδισε στην έδρα του 0-2 τον Φωστήρα και τον γκρέμισε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το παιχνίδι στην Καισαριανή πήγε στη δύναμη με το νεανικό σύνολο της ομάδας της Μυτιλήνης να ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του αγώνα και να φεύγει με τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Η Χριστίνα Καλλοντζή με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 10' έκανε το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου και στο 80ο λεπτό η Μαριάνθη Τζανή μετά από σέντρα της Σωτηρίας Χιωτέλλη κλείδωσε τη νίκη για την ομάδας σημειώνοντας το τελικό 0-2.

Με το σκορ στο 0-1, η τερματοφύλακας του ΠΑΣ Καλαϊτζή απέκρουσε πέναλτι της Μαρουλή, κρατώντας το προβάδισμα για την ομάδα της, ενώ ο Φωστήρας είχε και ένα δοκάρι στις καθυστερήσεις με την Δρακοπούλου. Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα για τον Φωστήρα.

Στο δεύτερο αγώνα που ξεκίνησε νωρίτερα η ΑΕ Λήμνου νίκησε άνετα 1-6 τον Φοίνικα Καλλιθέας και πέρασε μόνη πρώτη στη βαθμολογία.