Πρόκριση στις καθυστερήσεις για την Καλλονή

10/01/2024 - 17:26 Τελευταία τροποποίηση στις 11/01/2024 - 20:36

Με «χρυσό» γκολ του Πλουμή στο 90+ η Καλλονή πανηγύρισε την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Λέσβου.

Στον δεύτερο αγώνα της Β φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣΛ, η ομάδα της Καλλονής που αγωνίζεται στη Β ΕΠΣ Λέσβου, νίκησε 3-2 τον Ανδρονικά και τσέκαρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

Η ομάδα των Παρακοίλων προηγήθηκε με τον Παναναστασίου στο 26ο λεπτό, όμως ο Πλουμής με σουτ τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισε 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Ο Γκιάτα στο 70' με κεφαλιά έκανε την ανατροπή για τους γηπεδούχους, ωστόσο ο Γιώργος Σαμπάνης στο 84' με τον ίδιο τρόπο έφερε το ματς στα ίσια. Στις καθυστερήσεις ο Πλουμής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, χάρισε τη νίκη-πρόκριση στην Καλλονή.

Η Καλλονή είναι η δεύτερη ομάδα που προκρίνεται στα ημιτελικά μετά τον Αετό Λουτρών.