Kαλό ποδαρικό κόντρα στη Σάμο

05/01/2015 - 13:21 Τελευταία τροποποίηση στις 05/01/2015 - 13:47

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στη Β' Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων, οι ομάδες παίδων και νέων της ΕΠΣ Λέσβου, στο νησιωτικό όμιλο με αντιπάλους τα Δωδεκάνησα, τις Κυκλάδες, τη Χίο και τη Σάμο.

Οι αγώνες διεξάγονται στη Χαλκίδα, στα Γήπεδα Αυλίδας και Ενωσιακού Εύβοιας, με τους Λέσβιους ποδοσφαιριστές του Παναγιώτη Μαστέλλου να καταγράφουν νίκες στα πρώτα τους ματς. Οι παίδες θριάμβευσαν επί της Σάμου με 10-0, σε ένα ματς όπου η διαφορά δυναμικότητας ήταν πολύ μεγάλη. Χατ τρικ για την ομάδα της Λέσβου πέτυχουν οι Νομίδης και Γεραγωτέλλης, ενώ σκόραραν επίσης οι Δρακούλης (2), Ασβεστάς και Σαντορινιός.

ΕΠΣ Λέσβου (παίδες): Τσούκας (50΄Χατζηαθανασίου), Δασκαλόπουλος, Ντέμο, Πατράκης, Μαμουμέλλης, Ευαγγελέλλης (48΄Σαμιώτης), Ασβεστάς (58' Κατσακούλης), Σαντορινιός, Νομίδης, Δρακούλης, Γεραγωτέλλης

Οι νέοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τη Σάμο στο ημίχρονο (0-1), όμως ανέτρεψαν στην επανάληψη την εις βάρος τους κατάσταση με τελικό σκορ 3-1, χάρη σε τρία γκολ που πέτυχαν μέσα σε τέσσερα λεπτά οι Παπουτσιδέλλης, Μαρκατσέλλης και Μπαζίμας.

ΕΠΣ Λέσβου (νέοι): Πατερέλλης, Λουλάκης, Δωματάς, Βαληλής, Γιαννακούδης, Ψωμάρας, Παπουτσιδέλλης, Μαρκατσέλλης, Μπαζίμας, Ασημακόπουλος (59' Μαρίνος), Ραχάνης (88' Σιταράς)

Χθες οι Μικτές μας είχαν ρεπό, ενώ σήμερα επιστρέφουν στην αγωνιστική δράση κόντρα στα Δωδεκάνησα, που είναι και ο δυσκολότερος αντίπαλος του νησιωτικού ομίλου.

Στη Χαλκίδα βρίσκεται και ο περιφερειακός προπονητής Αιγαίου Βαγγέλης Σπανός, ώστε να παρακολουθήσει από κοντά τις προσπάθειες όλων των ομάδων, διαμορφώνοντας σαφή εικόνα για την αγωνιστική ετοιμότητα των ποδοσφαιριστών εν όψει της απαιτητικής συνέχειας.