Ήττες στα σημεία από Δωδεκάνησα

06/01/2015 - 14:40

Την ήττα γνώρισαν, τόσο οι παίδες όσο και οι νέοι απέναντι στα Δωδεκάνησα, στις χθεσινές τους αγωνσιτικές υποχρεώσεις στη Β' Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων, που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στην Εύβοια.

Κάτω από ιδιαίτερα αντίξοες καιρικές συνθήκες, οι ομάδες μας πάλεψαν υπό την καθοδήγηση του Παναγιώτη Μαστέλλου στο Ενωσιακό Γήπεδο Εύβοιας για ένα θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο δεν τα κατάφεραν στις λεπτομέρειες, απέναντι σε έναν ποιοτικό και ανταγωνιστικό αντίπαλο.

Οι παίδες ήταν καλύτεροι σε όλο το 90λεπτο, δημιουργώντας πολλές κλασικές ευκαιρίες, όμως τους έλειψε το γκολ και μοιραία ηττήθηκαν από τα Δωδεκάνησα, που κατάφεραν να σκοράρουν και να πάρουν το τρίποντο. Η ομάδα της Λέσβου μπορεί να τα βάζει και με την ατυχία της, αφού είχε δοκάρι αλλά και ένα ακυρωθέν γκολ.

ΕΠΣ Λέσβου (παίδες): Τσούκας, Δασκαλόπουλος, Ντέμο, Πατράκης, Μαμουμέλλης, Ευαγγελέλλης, Ασβεστάς (62' Σαμιώτης), Σαντορινιός, Νομίδης, Δρακούλης, Γεραγωτέλλης

Οι νέοι ήταν αρκετά καλοί στο πρώτο 45λεπτο, όπου μάλιστα προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Ραχάνη από το 11ο λεπτό, όμως στην επανάληψη υπέκυψαν στην πίεση των Δεκανήσων και γνώρισαν την ήττα από τους πρωτοπόρους του νησιωτικου ομίλου με σκορ 1-2.

ΕΠΣ Λέσβου (νέοι): Γιαννίκος, Λουλάκης, Δωματάς (85' Σιταράς), Βαληλής, Γιαννακούδης, Ψωμάρας, Παπουτσιδέλλης (81' Ευστρατιάδης), Κούκλιαμπης (59' Μαρίνος), Μαρκατσέλλης, Μπαζίμας, Μπαζίμας, Ραχάνης

Σήμερα, οι Μικτές μας αγωνίζονται με αντίπαλο τη Χίο, ενώ οι αγωνιστικές τους υποχρεώσεις ολοκληρώνονται την Πέμπτη απέναντι στις Κυκλάδες. Στη Χαλκίδα βρίσκεται και ο περιφερειακός προπονητής Αιγαίου Βαγγέλης Σπανός, ώστε να παρακολουθήσει από κοντά τις προσπάθειες όλων των ομάδων, διαμορφώνοντας σαφή εικόνα για την αγωνιστική ετοιμότητα των ποδοσφαιριστών των νησιωτικών Ενώσεων.