Μπήκε αλλαγή ο "Πράξι" με τη Σερβία

09/12/2010 - 19:56
Μια ακόμα συμμετοχή με το εθνόσημο στο στήθος πραγματοποίησε ο 15χρονος ποδοσφαιριστής του Αιολικού Πραξιτέλης Βούρος, μπαίοντας ως αλλαγή στο 41ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Σερβία, στη θέση του Μπορδούβαλη. Η Εθνική μας γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1, στον πρώτο της αγώνα για το διεθνές φιλικό τουρνουά που διεξάγεται στο Ισραήλ. Το γκολ για την Ελλάδα σημείωσε ο Ταουσιάνος με πέναλτι στο 43ο λεπτό.
Επόμενος αγώνας για την Ελλάδα, αύριο στις 11 το πρωί κόντρα στην Ουγγαρία, ενώ οι υποχρεώσεις του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος ολοκληρώνονται την Κυριακή κόντρα στο Ισραήλ.

Η σύνθεση της Εθνικής Παίδων: Στρέζος, Καραμπάς, Σωτηράκος, Μπαντούνας, Βλάχος, Ναυπλιώτης, Μπορδούβαλης (41' Πραξιτέλης Βούρος), Γκουντρουμπής (41' Τσιντσάρης), Παπαδόπουλος (41' Βέργος), Πόποβιτς (50' Πασχάλης), Ταουσιάνης (69' Θαναηλάκης)