Το «σήκωσε» το ΕΠΑΛ Καλλονής [video]

02/12/2011 - 14:07 Τελευταία τροποποίηση στις 02/12/2011 - 14:57

Στον τελικό του σχολικού πρωταθλήματος Νομού Λέσβου, που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο "Κώστας Κεντέρης", το ΕΠΑΛ Καλλονής επικράτησε με σκορ 2-1 του Γενικού Λυκείου Μύρινας και κατέκτησε το τρόπαιο.

Το Επαγγελματικό Λύκειο Καλλονής ανακηρύχθηκε έτσι πρωταθλήτρια ομάδα στο σχολικό και θα εκπροσωπήσει το Νομό Λέσβου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ο αγώνας είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον που ικανοποίησε τους φιλάθλους, με την ομάδα του Γενικού Λυκείου Μύρινας να προηγείται με 0-1 στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη ροή του αγώνα.

Με ένα απίστευτο μάλιστα γκολ, που πέτυχε ο τερματοφύλακας από τη μία εστία στην άλλη, με τη βοήθεια του δυνατού αέρα!

Στην επανάληψη όμως η ομάδα του ΕΠΑΛ Καλλονής κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα και να πάρει τη νίκη.

Στα θετικά του αγώνα πρέπει να προστεθεί και η άριστη συμπεριφορά φιλάθλων και αγωνιζομένων, που χειροκρότησαν ο ένας τις προσπάθειες του άλλου, με θέρμη και σεβασμό.