Χορταστικό ματς για 45 λεπτά

22/08/2010 - 15:32 Τελευταία τροποποίηση στις 22/08/2010 - 23:34

Ο Αστέρας Νίκης ήταν ο κερδισμένος της φιλικής αναμέτρησης με αντίπαλο την ΑΕΜ, που πραγματοποιήθηκε χθες το απόγευμα στο γήπεδο "Γεώργιος Σκούφος". Η ομάδα του Θόδωρου Γιακαλή κατάφερε να επικρατήσει με 3-2, σε ένα ματς που χαρακτηρίστηκε από ένα άγονο α' ημίχρονο και ένα ιδιαίτερα παραγωγικό β' μέρος, στο οποίο εξάλλου σημειώθηκαν και τα πέντε γκολ.

Στο πρώτο 45λεπτο και οι δύο ομάδες πρόσεξαν ιδιαίτερα την αμυντική τους λειτουργία, αφήνοντας σε δεύτερη μοίρα το δημιουργικό κομμάτι, με τους τερματοφύλακες να έχουν εύκολο σχετικά έργο. Η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες στο 0-0 και τίποτα δεν προμήνυε την "καταιγίδα" από γκολ, που θα ακολουθούσε αμέσως μετά.

Ο Αστέρας Νίκης ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ με τον Μπαράκη και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της με σκόρερ τον Λαμπράκη. Όμως η ΑΕΜ του Γιώργου Κουτρομπίλα αντέδρασε εντυπωσιακά και χάρησε δύο γκολ του "κανονιέρη" της Βαγγέλη Σεραφίγγου, έφερε το ματς στα ίσα (2-2). Το γκολ που έκανε στο τέλος τη διαφορά (3-2) σημείωσε για τον Αστέρα Νίκης και πάλι ο Λαμπράκης, δίνοντας έτσι στην ομάδα τη φιλική νίκη απέναντι στους νεοφώτιστους στην Α2 κατηγορία.