Πέρασε από την Πέτρα ο Καραβαγγέλης

31/03/2024 - 18:07 Τελευταία τροποποίηση στις 31/03/2024 - 18:22

Σε ένα ματς διαφήμιση ο Καραβαγγέλης έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος στην έδρα της Ανάξου και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα για την δεύτερη θέση στον βόρειο όμιλο.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Γιώργος Βελούτσος με σουτ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, όμως μέχρι τη συμπλήρωση δέκα λεπτών οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή. Στο πέμπτο λεπτό ο Άνταμ Σουλεϊμάνα ισοφάρισε 1-1 και ο Κασόγκο στο 9' σημείωσε το 2-1, ενώ στο 45+ είχε δοκάρι από την Άναξο ο Φάνης Πολυχρόνης.

Η ομάδα της Στύψης μπήκε δυναμικά στην επανάληψη και στο 48' μετά από εκτέλεση φάουλ του Βασίλογλου που ήταν από τους διακριθέντες, ο Γιώργος Βελούτσος ξανά έκανε το 2-2. Ο Καραβαγγέλης έφτασε τελικά στη νίκη με γκολ του Βασίλογλου στο 84' ενώ ο ίδιος παίκτης τέσσερα λεπτά νωρίτερα είχε δοκάρι.