Πρωταθλητής χειμώνα ο Κεραυνός Αφάλωνα!

02/12/2011 - 13:46 Τελευταία τροποποίηση στις 02/12/2011 - 14:07

Τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα κατέκτησε ο Κεραυνός Αφάλωνα, που κέρδισε με 1-6 τον Αστέρα Ιππείου στο εξ' αναβολής ματς της Β' Κατηγορίας, που ολοκλήρωσε το πρώτο γύρο.

Το σκορ άνοιξε ο Ευτύχης Βουλγαρέλλης (0-1), βάζοντας μπροστά την ομάδα του Αφάλωνα που διπλασίασε τα τέρματά της με τον Παναγιώτη Βούρο, ευστοχώντας σε χτύπημα πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, υπόδειξη για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι άνθρωποι της ομάδας του Ιππείου στο διαιτητή της αναμέτρησης Παναγιώτη Βουλγαρέλλη.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Κεραυνός Αφάλωνα πέτυχε το 0-3 με σκόρερ τον Γκάγκα, ενώ λίγο αργότερα μείωσε ο Φιφίνης σε 1-3 για τον Αστέρα, που είχε και δοκάρι με τον Τζιθριώτη αμέσως μετά. Το ματς είχε πολλά νεύρα και εντάσεις, με αποτέλεσμα να αποβληθούν οι Κουτσέλλης (Αστέρας Ιππείου) και Βαλσάμης (Κεραυνός). Η ομάδα του Αφάλωνα πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Νίκο Βούρο (1-4), για να ακολουθήσουν ακόμα δύο τέρματα από τον Γιαννάκα, που διαμόρφωσε το τελικό 1-6.