Νίκες για Αστέρα Ιππείου και "Παλλέ"

14/10/2012 - 20:42 Τελευταία τροποποίηση στις 14/10/2012 - 21:25

Με νίκες των γηπεδούχων ολοκληρώθηκε σήμερα η 4η Αγωνιστική στη Β' Κατηγορία.

Ο Αστέρας Ιππείου επικράτησε του Αρίωνα Παλαιοκήπου (6-1) και σκαρφάλωσε στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.

Στο "Γεώργιος Σκούφος", ο Παλλεσβιακός νίκησε τον Ορφέα Κεραεμιών (4-2) σε ένα ματς όμως, όπου συνέβησαν πολλά τραγελαφικά πριν την έναρξη του αγώνα, με τους παίκτες της γηπεδούχου ομάδας να αλλάζουν στην... ύπαιθρο, αφού τα αποδυτήρια ήταν κλειδωμένα!

Χθες, ο Καραβαγγέλης πέρασε νικηφόρα τη δύσκολη δοκιμασία του μέσα από το «Μιχαλέλειο» του Πλωμαρίου, λυγίζοντας στο πιο ενδιαφέρον ζευγάρι της ημέρας με 0-1 τη Δόξα Πλαγιάς.

Ο Ατρόμητος Ανεμώτιας κέρδισε μέσα στην έδρα του Αρίωνα Μολύβου με το ίδιο σκορ. Στην Πέτρα ο Αχιλλέας επικράτησε του Ερμή Παμφίλων με 1-0, ενώ στο Ενωσιακό της Θερμής ο Οδυσσέας Ελύτης πήρε τη νίκη στην επανάληψη απέναντι στον Πολιχνίτο, που είχε ισοφαρίσει προσωρινά πριν το ημίχρονο.