Ασημένιος ο Στράϊχ στη Σπάρτη

08/10/2010 - 12:43

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε ο αθλητής του Άτλαντα Μυτιλήνης Στέφανος Στράϊχ, που συμμετείχε στον ποδηλατικό αγώνα της Σπάρτης, δθανύοντας μια απόσταση 250 χιλιομέτρων. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε σε ασφάλτινη διαδρομή και συμμετείχαν σε αυτόν περίπου 200 αθλητές, ανάμεσά τους και ο έτερος ποδηλάτης του Άτλαντα Μυτιλήνης, Βαγγέλης Βουλγαράκης. Από όσους αθλητές έλαβαν μέρος, τερμάτισαν οι 170, σε έναν αγώνα που ήταν μόνο για αθλητές της κατηγορίας των 30 και άνω ετών.

Ο Στέφανος Στράϊχ ήταν για ακόμα μια φρά εντυπωσιακός, καταφέρνοντας να κρατήσει υψηλό ρυθμό σε όλη τη διάρκεια της κούρσας, τερματίζοντας έτσι στη 2η θέση και αφήνοντας ΄πίσω του καταξιωμένους ποδηλάτες, με περισσότερη εμπειρία στο χώρο.

Από την άλλη μεριά, ο Βαγγέλης Βουλγαράκης πραγματοποίησε πολύ καλό αγώνα, τερματίζοντας στη 32η θέση, έχοντας πραγματοποιήσει το προηγούμενο διάστημα λίγες προπονήσεις, γεγονός που δίνει μεγαλύτερη αξία στην εμφάνισή του.

Ο Άτλας Μυτιλήνης, με ανακοίνωσή του συγχαίρει τους δύο αθλητές, ενώ παράλληλα ευχαριστεί τη Ναυτιλιακή Εταιρεία Λέσβου για τη μεταφορά των δύο αθλητών.