Καλή παρουσία από τις αθλήτριες Ειρήνη και Νάνσυ Τσακίρη στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα τένις U16

14/03/2023 - 21:09 Τελευταία τροποποίηση στις 14/03/2023 - 21:28

Σε εξέλιξη βρίσκεται το Διεθνές Τουρνουά Tennis Europe στις εγκαταστάσεις της Les Raquettes Tennis Academy στην Δροσιά Θέρμης στην Θεσσαλονίκη, με την συμμετοχή των αθλητριών του Ομίλου Αντισφαίρισης Λέσβου Ειρήνη και Νάνσυ Τσακίρη.

Η Νάνσυ Τσακίρη αποκλείστηκε στο super tie break στον δεύτερο γύρο των προκριματικών από την Ολλανδή Fleur de Bresser, νούμερο 3 στην χώρα της στην κατηγορία U14. Η Μυτιληνιά αθλήτρια Νάνσυ Τσακίρη που βρίσκεται στην 11η θέση στην Ελλάδα στην κατηγορία της, αν και κέρδισε εύκολα το πρώτο σετ, στη συνέχεια έχασε στο δεύτερο και στο καθοριστικό super tie break ηττήθηκε 12-10.

Η αδερφή της Ειρήνη Τσακίρη αγωνίζεται στο κυρίως ταμπλό, κέρδισε στον πρώτο γύρο την Βουλγάρα Lidiya Spasova 6-0/6-1 και την Τετάρτη 15/3, θα αντιμετωπίσει Σέρβα Stela Dzimvic που είναι το Νο1 του ταμπλό.