Ολοκληρώθηκαν οι Διασυλλογικοί Αγώνες

20/07/2020 - 14:32

Πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο οι Διασυλλογικοί Αγώνες Στίβου στην κατηγορία ανδρών - γυναικών, για τους ομίλους της Λέσβου και της Λήμνου στο Στάδιο Μυτιλήνης και το Στάδιο Μύρινας, αντίστοιχα.

Δυστυχώς, οι συμμετοχές στη συγκεκριμένη ηλικιακή κατηγορία δεν ήταν πολλές, ωστόσο υπήρξαν ικανοποιητικές επιδόσεις από όσους αθλητές και αθλήτριες έλαβαν μέρος στη διοργάνωση, διεκδικώντας μια θέση στο αντίστοιχο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες την 1η θέση της βαθμολογίας κατέκτησε η Αθλοκίνηση Μυτιλήνης με 63 και 61 βαθμούς, αντίστοιχα. Στη 2η θέση των ανδρών ήταν ο Φιλαθλητικός Μυτιλήνης (39β.) και την 3η θέση μοιράστηκαν Αρίων Μυτιλήνης (13β.) και Αρισβαίος Καλλονής (13β.). Στις γυναίκες, στη 2η θέση ισοβάθμησαν Αρίων Μυτιλήνης και Αρισβαίος Καλλονής με 26 πόντους.