Πέρασε με 4άρα ο Γερμανός Καραβαγγέλης!

23/10/2016 - 14:05

Με άνεση πέρασε από την Άντισσα ο Γερμανός Καραβαγγέλης, νικώντας τον τοπικό Ορφέα (0-4) στο ματς που έριξε την αυλαία της 2ης Αγωνιστικής στη Γ' Κατηγορία ΕΠΣ Λέσβου. Το ρεπορτάζ των αγώνων της χθεσινής ημέρας ΕΔΩ.

Ορφέας Άντισσας-Γερμανός Καραβαγγέλης 0-4 (0-0)
Κουλουδής, Ψύλλος, Παράσχου - Γήπεδο Άντισσας
Παρατηρητής αγώνα: Κόβρας

Ένας καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο Γερμανός Καραβαγγέλης, επικράτησε με 0-4 μέσα στην έδρα του Ορφέα Άντισσας, ο οποίος προέβαλλε σθεναρή αντίσταση στο πρώτο 45λεπτο, κρατώντας το 0-0. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Σανταβάς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και αμέσως μετά ο Τσαΐρης έγραψε το 0-2. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Σανταβάς ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3. Ακολούθησε αποβολή για τους γηπεδούχους, που έμειναν με 10 παίκτες στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Τσαΐρης. Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, είχαν και δοκάρι με τον Σανταβά.