Παλικαρίσια νίκη για Ιωνικό

11/02/2012 - 20:48 Τελευταία τροποποίηση στις 12/02/2012 - 14:38

Μεγάλη νίκη σημείωσε ο Ιωνικός μέσα στην έδρα του Αίαντα Σαλαμίνας με σκορ 1-2 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 14ης Αγωνιστικής του 9ου ομίλου στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Νίκαιας σκαρφάλωσε έτσι στη 2η θέση της βαθμολογίας και θα περιμένει τα αυριανά αποτελέσματα για να δει αν θα παραμείνει εκεί μετά το πέρας και αυτής της στροφής του αγωνιστικού μαραθωνίου στον 9ο όμιλο.

Το σκορ άνοιξε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα υπέρ του Ιωνικού με δράστη τον Ίγκλι, για να ισοφαρίσει ο Αίαντας στο 87' με τον Μαριόλη. Το γκολ της νίκης των Νικαιωτών πέτυχε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και πάλι ο Ίγκλι, χαρίζοντας διπλό ανόδου στην ομάδα του.

ΑΙΑΣ: Μώττος, Σιέρρας, Μαντζιούρας. Μπιταξής, Μαριόλης, Βελιανίτης, Μερμύγκης, Μύριλας, Ανδριανόπουλος (60' Γιαννακόπουλος (77' Φατόλιας)), Χατζηγιαννάκος, Στούπης

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ρόππας, Τσιπλάκης, Γκιόκα (58' λ. τρ. Μαντούβαλος), Γαντζούδης, Τριανταφύλλου, Στεφανής, Τσακίρης (85' Κουμουλίδης), Επιτροπάκης, Ιγκλι, Χαφούς, Μιχαήλ (91' Αχλαδιώτης)