Βαριά ήττα στη Λάρισα

14/01/2013 - 12:18

AELK_K20_2012-13Η ομάδα της ΑΕΛΚ Κ20 γνώρισε την ήττα από τη Λάρισα στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την 8η Αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της Football League.

Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με σκορ 3-0, ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκαν με το "καλησπέρα" στο παιχνίδι με γκολ του Γαρυφαλλόπουλο στο 8ο λεπτό και εκμεταλλεύτηκαν πλήρως την αριθμητική τους υπεροχή από το 20' λόγω αποβολής του Μπουρού.

Οι παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στο 26', όμως ο Κώστας Λίμα αστόχησε από τα 11 βήματα. Στην επανάληψη, η ΑΕΛΚ Κ20 παρέδωσε τη μάχη μετά το δεύτερο γκολ στο 61' από τον Καμπέρη, ενώ στο 72' οι "βυσσινοί" έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή τους με γκολ που σημείωσε ο Κρητικός, γράφοντας το τελικό 3-0.

Συνθέσεις (Πηγή: akadimies.gr)

AE ΛΑΡΙΣΑ Κ20 (Τσώτσιος): Μάλτζαρης, Κορομηλάς, Σελήνης, Καλφούντζος, Καραθανάσης, Σενκάι, Νταγκαλής (73’ Ντονούδης), Βούζας, Καμπέρης (75’ Κανταρίνος), Κρητικός, Γαρυφαλλόπουλος (71’ Κίτσιος)

AEΛΚ Κ20 (Γαβαλάς): Γόμος, Μπράκουλα, Τριανός, Σαμπάνης, Φωκιανός (70’ Καρακλάς), Λάτσης, Ευαγγελιδάκης, Πιπεράς (64’ Σοφιάνης), Μπουρούς, Λίμα, Κίστα (40’ Γιουκαρής)